fumor
humor


humor
humor

Najzabawniejsze żarty primaaprilisowe w BBC
    Najzabawniejszym primaaprilisowym żartem brytyjskiej telewizji BBC było doniesienie o makaronie spaghetti rosnącym na drzewach.

    Widzów rozbawiły również informacje o nowym rodzaju hamburgerów dla leworęcznych oraz sensacyjne ostrzeżenie o planowanym wyłączeniu internetu z powodu wiosennych porządków.

    W pierwszej piątce najlepszych kawałów znalazł się również reportaż o przejściu dla pieszych przez ruchliwą brytyjską autostradę M3 oraz reklama zmodyfikowanych genetycznie "gwiżdżących" marchewek.

Źródło: Onet,   Dodano: 2006-04-05

Zwiedził całą Europę, pobili go tylko w Polsce
    W Stróżkach w powiecie staszowskim (Świętokrzyskie) nieznani sprawcy napadli, dotkliwie pobili i okradli Francuza, który od 1999 roku wędruje przez Europę jako orędownik pokoju na świecie. Mężczyzna trafił do szpitala.

    Jak powiedział komisarz Krzysztof Skorek z biura prasowego komendanta świętokrzyskiej policji, 47-letni wędrowiec z Francji doznał licznych obrażeń ciała m.in. złamań żeber i pęknięcia żuchwy.    Wędrowca zaatakowało na drodze dwóch mężczyzn. "Sprawcy wysiedli z białego samochodu, pobili cudzoziemca, a następnie ukradli mu 50 zł i odjechali w nieznanym kierunku" - dodał Skorek.

    Podróżnik z Francji pokonał już ok. 30 tys. km. Do 2009 roku zamierza on odwiedzić wszystkie kraje Europy. Gdy wyzdrowieje, ruszy w stronę Czech, Bułgarii, Rumunii, Turcji i Grecji, by przebyć końcowe 15 tys. km.

    Swoją podróżą - jak sam mówi - chce oddać hołd Dianie - księżnej Walii - która zmarła 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.
Źródło: Onet,   Dodano: 2006-04-05

Cisza nocna dla zwierząt
    Zakaz szczekania, miauczenia, gdakania, muczenia i gęgania po godzinie 22. mają zwierzęta w gminie Kowale Oleckie na Mazurach. Tamtejsi radni jednogłośnie przyjęli regulamin utrzymania porządku i czystości w gminie.
    Do obowiązków właściciela zwierząt należy, jak czytamy w dokumencie, "niedopuszczenie do zakłócenia ciszy i spokoju przez zwierzęta domowe". Za złamanie regulaminu grozi 200-złotowy mandat, grzywna lub 2 miesiące więzienia.

    Regulamin nie precyzuje, jak nakłonić zwierzęta do zachowania ciszy. Kontrowersyjną uchwałę może uchylić wojewoda warmińsko-mazurski.

Źródło: Interia,   Dodano: 2006-03-06

Restauracja, w której nie widzisz, co jesz
    W Londynie powstała oryginalna restauracja, w której wszystkie posiłki spożywane są w całkowitej ciemności.

    Pomysł zaczerpnięto z Paryża, gdzie podobna restauracja cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

    Klienci restauracji Dans Le Nor (W Ciemnościach) nie mają pojęcia, co znajduje się na ich talerzach, więc czerpią z jedzenia więcej doznań zapachowych, dotykowych i smakowych.

    Obsługą gości zajmują się niewidomi lub niedowidzący kelnerzy, którzy prowadzą klientów do stolików, po czym przynoszą im potrawy oraz wino.

    Zakazane jest używanie wszystkiego, co mogłoby w jakiś sposób oświetlić wnętrze, jak zapalniczki czy wyświetlacze telefonów komórkowych

Źródło: Onet,   Dodano: 2006-03-06

Rekord w zapamiętywaniu cyfr
    Lwowianin pobił rekord w zapamiętywaniu cyfr. Zostanie on wpisany do Księgi Guinessa. 34-letni mieszkaniec Lwowa Andrij Sliusarczuk jest doktorem nauk medycznych.

    W ciągu półtorej minuty zapamiętał 5100 cyfr i był w stanie na wyrywki podać każdą z nich. Później zaprezentował jeszcze jedną umiejętność. Nauczył się miliona cyfr po przecinku w liczbie Pi i przez pół godziny odpowiadał na pytania widzów, którzy prosili go o wymienienie wybranej przez nich cyfry. Lwowianin mylił się tylko w co setnym przypadku.

    Andrij Sliusarczuk trenował zapamiętywanie cyfr przez 10 lat. Teraz szykuje się do pobicia nowego rekordu - chce zapamiętać 5 milionów cyfr po przecinku w liczbie

Źródło: Onet,   Dodano: 2006-03-03

[ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]